Nasze realizacje

GRUPA TRAVEL - APLIKACJA B2B

Autorski projekt zrealizowany w 2008r. Wymiana danych księgowych drogą elektroniczną pomiędzy Grupą Travel a partnerami, takimi jak Grupa Lotos S.A. to główne założenia interaktywnej aplikacji "e-faktura".

WRÓĆ

W listopadzie 2008 roku firma Grupa Travel wyraziła chęć rozwoju swoich relacji biznesowych wśród klientów.

Powstał pomysł na stworzenie systemu informatycznego do przechowywania informacji księgowych oraz bieżących rozliczeń on-line. Zespół Web24 podjął się zaprojektowania funkcjonalnego oraz technicznego systemu, który otrzymał nazwę "e-faktura".

Wspólnie z Grupą Travel na bieżąco opracowywaliśmy założenia oraz dodatkowe funkcjonalności aplikacji - na spotkaniach spędziliśmy kilkadziesiąt godzin. Nasze doświadczenie oraz nacisk na usability pozwoliło stworzyć aplikację, bardzo prostą i intuicyjną w obsłudze. Wyeliminowaliśmy praktycznie do zera zapytania klientów Grupy Travel związane z obsługą aplikacji.

W maju 2009 roku firma Grupa Travel otrzymała Pomorską Nagrodę "Gryf Gospodarczy 2009" w kategorii Małych Przedsiębiorstw. Nagroda przyznawana jest dynamicznie rozwijającym się firmom z regionu województwa pomorskiego. Aplikacja "e-faktura" przyczyniła się do przyznania statuetki, z uwagi na innowacyjność produktu oraz najwyższy poziom obsługi posprzedażowej. Wielce istotne jest również, że program jest proekologiczny, co skutkuje mniejszym zużyciem papieru w firmach z niego korzystających.

E-faktura RSI Grupa TravelGrupa Travel LogoGrupa Travel Pomorski Gryf gospodarczy E-faktura
Mirosław Bohun “Stworzenie aplikacji "e-faktura" stało się kolejnym krokiem w procesie kreowania
wysokiej jakości serwisu proponowanego przez Grupa Travel Sp z o.o.....(....)”
pisze Mirosław Bohun - Zastępca Dyrektora Grupa Travel

“(...) Serwis w kontekście funkcjonowania biura podróży staje się nie tylko hasłem wykorzystywanym w celu pozyskania szerokiego grona klientów. Jest to faktyczne narzędzie służące utrzymaniu stałych, bardzo dobrych relacji z kontrahentami, którego elementy przekładają się na wzajemne rozliczenia, przekazywanie i realizowanie zleceń, obieg dokumentów a w efekcie na budowanie zaufania i kontynuację współpracy.

E-faktura znakomicie wkomponowała się w dialog usługodawca – klient uzupełniając luki w płaszczyźnie wzajemnych rozliczeń. Przede wszystkim wyeliminowano tradycyjną formę faktur, w zastępstwie których klient otrzymał faktury elektroniczne. W praktyce oznacza to, że po wystawieniu faktury jest ona podpisywana elektronicznie, a następnie lokowana w aplikacji na karcie danego kontrahenta. Kontrahent otrzymuje jednocześnie maila z informacją o zaktualizowaniu swojej karty co jest dla niego informacją o dodaniu kolejnego dokumentu lub naniesieniu określonych zmian. Cały proces łącznie z wystawieniem i załadowaniem faktury do aplikacji trwa pięć minut. Oznacza to że klient otrzymuje właśnie w takim czasie fakturę za wykupioną usługę ! Oczywiście można dobrowolnie umówić się z klientem na czas dostarczenia, ładowania faktur – Grupa Travel po ustaleniach z kontrahentami praktykuje 48h aktualizację faktur.

To podstawowa funkcjonalność, dodatkowe są niemniej interesujące. Klient otrzymuje informację o terminie płatności, dacie wystawienia, obserwuje saldo oraz ma określony „status faktury” (zapłacona, niezapłacona , po terminie). Aplikacja generuje również różnego rodzaju raporty i zestawienia. Wszystkie elementy wraz z przyjaznym interfejsem sprawiają że poruszanie się po aplikacji jest przyjemne, intuicyjne a co najważniejsze efektywne, pomagające w codziennej pracy. Znika problem duplikatów bo nie ma zaginionych i nie dostarczonych faktur.

Produkt sprawdza się znakomicie. Wierzę że wykorzystamy go jeszcze na innych płaszczyznach bo został skonstruowany tak by można było dodawać kolejne moduły. E-faktura do odpowiedź na „e-relacje” z najbardziej wymagającymi kontrahentami.”

nasi klienci
Politechnika Gdańska Apart Hotel Gwiazda Morza - Władysławowo Shipyard City Gdańsk Solidarność - Gdańsk Orlex deweloper - Wejherowo Fundacja Marka Kamińskiego - Gdańsk Deweloper Hossa - Gdynia Stena Line - Gdynia Wydawnictwo Szkolne PWN - Warszawa

Skontaktuj się z nami

+48 58 690 73 25
Wyślij